DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Wino bezalkoholowe podczas karmienia piersią. Chwila przyjemności dla młodej mamy 0

Okres karmienia piersią to dla wielu mam czas pełen zarówno magii, intymności, jak i trudu oraz wyrzeczeń. Opieka nad niemowlęciem jest wyczerpująca – nic zatem dziwnego, że młode mamy pragną co jakiś czas zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków. Chwila wytchnienia i przyjemności wielu kobietom kojarzy się z lampką ulubionego wina. Niestety picie tego trunek ten, ze względu na zawartość procentów, może zaszkodzić dziecku karmionemu piersią. Istnieje jednak sposób, by cieszyć się głębokim aromatem i smakiem wina bez wyrzutów sumienia i obaw o zdrowie dziecka – wystarczy wybrać wino bezalkoholowe.

Dlaczego mamy karmiące piersią powinny wybierać  trunki bezalkoholowe?

Przede wszystkim alkohol wypity przez karmiącą mamę jest szkodliwy dla maluszka (przenika on bowiem do mleka matki). Zwłaszcza, jeżeli jest spożywany  w sporych ilościach – 1 promil alkoholu we krwi mamy przekłada się na 0,4 promila alkoholu we krwi dziecka, które jest karmione piersią.

Dla małego dziecka nawet śladowe ilości alkoholu mogą być szkodliwe. U niemowlaków wątroba nie jest jeszcze w pełni wykształcona – organ ten jest u maluszków trzykrotnie mniejszy niż u osoby dorosłej i około dwukrotnie wolniej metabolizuje alkohol krążący we krwi.

Warto także wspomnieć o tym, że alkohol zaburza laktację – wypite przez mamę wyskokowe napoje mogą zahamować wypływ mleka. Tego rodzaju sytuacja będzie dla młodej kobiety dodatkowym stresem, a przecież podczas opieki nad niemowlakiem nie brakuje codziennych trudów.

Wino bezalkoholowe – dlaczego jest bezpieczne dla mamy i dziecka?

Mamy często zastanawiają się, czy wino bezalkoholowe aby na pewno nie zawiera procentów, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Okazuje się, że trunek ten zawiera ilość alkoholu porównywalną z tą, jaka znajduje się w chlebie czy innych produktach spożywczych, które możemy jeść na co dzień bez obaw o zdrowie maluszka. Ta właściwość wina wynika bezpośrednio z metody produkcji trunku, a dokładnie – procesu dealkoholizacji, w wyniku którego tradycyjne wino jest praktycznie całkowicie pozbawione procentów.

Co warte podkreślenia, wino bezalkoholowe zachowuje wszystkie właściwości zdrowotne typowe dla standardowego trunku. Wspomaga ono funkcjonowanie układu krążenia, zapobiega rozwojowi chorób takich jak miażdżyca czy cukrzyca, a także wspiera działania układu nerwowego. Napój ten zawiera również antyoksydanty, hamujące procesy starzenia oraz obniżające ryzyko pojawienia się nowotworu.

Wino bezalkoholowe jako sposób na zdrowy relaks mamy karmiącej

Wino bezalkoholowe smakuje identycznie, co tradycyjny trunek. Dzięki temu młoda mama, która skusi się na ten napój, będzie mogła złapać oddech przy lampce aromatycznego, smakowitego trunku. Kobiety karmiące piersią, które wybiorą wino bezalkoholowe, nie będą musiały poprzestać na niewielkiej ilości tego napoju. Bez obaw o zdrowie swoje i dziecka mogą wypić nawet kilka lampek lub codziennie uraczyć się dawką ulubionego trunku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium