DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Wino dla kobiet w ciąży – tylko bezalkoholowe 1

Wino dla kobiet w ciąży – tylko bezalkoholowe

O negatywnym wpływie alkoholu na rozwój płodu mówi się tyle, że większość kobiet  jest w pełni świadoma, że ciąża wymaga całkowitej rezygnacji zarówno z wysoko-, jak i niskoprocentowych trunków. Nie oznacza to jednak, że przyszła mama musi odmówić sobie chwili przyjemności, jaką daje lampka wina wypita podczas spotkań towarzyskich czy romantycznego wieczoru. Aby cieszyć się bogatym smakiem aromatycznego trunku, nie bojąc się jednocześnie o zdrowie swoje i maluszka, wystarczy bowiem tradycyjne wino zastąpić tym bezalkoholowym.

Wino dla kobiet w ciąży? Tylko bezalkoholowe!

Kobiety, które oczekują przyjścia na świat dziecka, a także te dopiero starające się o potomka, powinny zrezygnować z nawet niewielkich ilości alkoholu. Picie trunków zawierających procenty jest niebezpieczne dla dziecka już od momentu poczęcia. Alkohol spożywany w 3-5 tygodniu od zapłodnienia może spowodować u płodu poważne uszkodzenia w obszarze mózgu i układu nerwowego. Jeśli z kolei przyszła mama nie powstrzyma się od wypicia wyskokowego napoju w 3. trymestrze ciąży, może przyczynić się do znacznego spowolnienia rozwoju dziecka lub wywołać przedwczesny poród.

Wśród głównych skutków picia alkoholu przez kobietę w ciąży należy wymienić także:

  • poronienie;
  • wady narządów wewnętrznych u płodu, w tym serca i nerek;
  • opóźnienie wzrostu dziecka;
  • rozwój ADHD;
  • zespół FAS (płodowy zespół alkoholowy, obejmujący zróżnicowane wady wrodzone – m.in. dysmorfię twarzy, problemy ze słyszeniem i widzeniem, zaburzenia czucia, wady ze strony układu kostnego);
  • niską wagę urodzeniową noworodka.

Wino bezalkoholowe w ciąży – zdrowie dla mamy i dziecka

Wino bezalkoholowe jest nie tylko bezpieczne dla kobiet w ciąży, ale także może korzystnie wpływać na zdrowie mamy i dziecka w tym wyjątkowym okresie. Potwierdzają to badania, wykonane przez profesora Antona Piendla z Instytutu Technologii Browarniczej i Mikrobiologii Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Zgodnie z ich wynikami picie wina bezalkoholowego w czasie ciąży można uznać za zdrowe – napój ten zawiera bowiem duże ilości potasu, a przy tym ma niską zawartość sodu, cholesterolu oraz tłuszczy. Dodatkowo wino bez procentów wspiera wytwarzanie prolaktyny – hormonu produkowanego przez przysadkę mózgową, który stymuluje proces wytwarzania mleka u młodej mamy. Warto zatem kontynuować picie bezalkoholowego wina także po ciąży, wspierając  w ten sposób laktację.

Dlaczego wino bezalkoholowe jest bezpieczne i... smaczne?

Za właściwości wina bezalholowego odpowiada proces jego produkcji. Trunek ten, podobnie jak wino zawierające procenty, przechodzi proces winifikacji, w wyniku którego zyskuje charakterystyczny smak oraz pełny aromat. Dodatkowo sposób wytwarzania wina bealkoholowego gwarantuje obecność w napoju cennych polifenoli, hamujących rozwój wolnych rodników i opóźniających procesy starzenia. Za usunięcie alkoholu z trunku odpowiada z kolei proces dealkoholizacji, w wyniku którego poziom alkoholu redukowany jest do zera lub bardzo śladowych ilości (porównywalnych z zawartością alkoholu np. w chlebie).

Bogata oferta win bez procentów pozwala przyszłym mamom na wybór napoju, który w pełni odpowiada ich preferencjom smakowym. Wino bezalkoholowe czerwone, różowe, a może białe – a Ty na które się zdecydujesz, aby w bezpieczny sposób umilić sobie oczekiwanie na swoją pociechę?

Komentarze do wpisu (1)

26 lutego 2023

Chciałam się zapytać czy mogę pić wino bezalkolowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium