DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
5 właściwości zdrowotnych wina bezalkoholowego 0

5 właściwości zdrowotnych wina bezalkoholowego

Nie od dziś wiadomo, że wino, zwłaszcza czerwone, posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wino bezalkoholowe ma dokładnie te same zalety, co tradycyjny, zawierający procenty trunek. W artykule przedstawiamy 5 korzystnych właściwości wina bezalkoholowego – przeczytaj, a będziesz zaskoczony, jak ten napój może wpłynąć na poprawę Twojego stanu zdrowia.

Obniżenie ryzyka chorób układu krwionośnego

Picie bezalkoholowego czerwonego wina skutecznie obniża ryzyko rozwoju chorób takich jak miażdżyca czy nadciśnienie. Chroni też przez nadmiernym odkładaniem się cholesterolu w naczyniach krwionośnych oraz powstawaniem zakrzepów. Za te właściwości napoju odpowiada obecność flawonoidów, spowalniających procesy utleniania. Związki mają jeszcze jedno istotne, korzystne działanie – podnoszą poziom cholesterolu HDL, nazywanego "dobrym cholesterolem".

Poprawa pracy mózgu

Resweratrol, obecny w czerwonym winie bezalkoholowym, chroni nasz mózg. Badania przeprowadzone przez naukowców z Johns Hopkins Uniwersity wykazały, że regularne spożywanie tej substancji podnosi stężenie oksygenazy hemowej, odpowiedzialnej za ochronę neuronów przed uszkodzeniami. Dodatkowo resweratrol korzystnie wpływa na naszą pamięć – stymuluje on bowiem hipokamp, czyli część mózgu odpowiedzialną za przyswajanie nowych informacji.

Zapobieganie nowotworom

Badaczom z University of Virginia udało się ustalić, że w skórce czerwonych winogron znajdują się związki, które mogą zabijać komórki nowotworowe. Obecne w winie bezalkoholowym substancje hamują produkcję białka stanowiącego budulec guzów nowotworowych. Regularne picie tego napoju chroni zwłaszcza przed rozwojem raka jelita grubego.

Spowolnienie procesów starzenia

Wino bezalkoholowe z powodzeniem można określić mianem "eliksiru młodości". Obecny w napoju, wspomniany już resweratrol to silny przeciwutleniacz, którego działanie polega m.in. na stymulacji genu długowieczności (SIR2). Według ustaleń naukowców z Harvard Medical School resweratrol dodatkowo pobudza produkcję białek chroniących nasz organizm przed starzeniem. Substancja ta przyczynia się do poprawy zarówno naszego wyglądu, jak i stanu narządów wewnętrznych.

Przeciwdziałanie próchnicy

Ta właściwość wina bezalkoholowego dla większości osób jest zaskoczeniem – mało kto kojarzy picie wina z profilaktyką chorób jamy ustnej. Tymczasem trunek ten bogaty jest w antyoksydanty, które hamują namnażanie się bakterii w jamie ustnej – ze szczególnym uwzględnieniem tych drobnoustrojów, które odpowiadają za ubytki w uzębieniu. Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez badaczy z placówek medyczno-naukowych w Madrycie i Zurychu, wino bezalkoholowe chroni przed próchnicą skuteczniej, niż jego wyskokowy odpowiednik.

Chcesz poprawić swój stan zdrowia, samopoczucie i wygląd? Zamień tradycyjne trunki na wino bezalkoholowe i ciesz się smacznym, aromatycznym, a zarazem korzystnie wpływającym na Twój organizm trunkiem!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium