DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Wino bezalkoholowe – trzy najważniejsze informacje 0

Wino bezalkoholowe to napój, który jest w stu procentach pozbawiony alkoholu. Dzieje się to dzięki procesowi dealkoholizacji. Aktualne metody produkcji pozwalają na pozbycie się w 100% alkoholu z wina. Możemy ten efekt uzyskać na trzy sposoby: dzięki specjalnym wirującym stożkom, za pomocą destylacji próżniowej czy też z pomocą efektu odwróconej osmozy. To właśnie dzięki tak rozwiniętym procesom produkcji możemy się cieszyć przepysznym smakiem, który nie zawiera szkodliwego alkoholu.
To również dzięki tym metodom, wino bezalkoholowe zachowuje wszystkie swoje prozdrowotne właściwości. Co jeszcze powinniście wiedzieć o tym napoju? Zapraszamy!

Kto może pić wino bezalkoholowe?

Wszyscy, i to dlatego wino bezalkoholowe jest tak bardzo popularne. Trunek ten jest bezpieczny zarówno dla kobiet w ciąży, diabetyków, jak i matek karmiących piersią. To właśnie dzięki braku zawartości alkoholu, który, jak wszyscy wiemy, nie jest wskazany w diecie żadnej z wymienionych wyżej osób.

U cukrzyków bowiem łatwo wchodzi w interakcje z lekami regulującymi poziom insuliny oraz negatywnie wpływa na organy, które obciąża już sama choroba. Poza tym alkohol dostarcza bardzo dużo, łatwo przyswajalnych cukrów. U kobiety w ciąży natomiast alkohol może wpłynąć negatywnie na rozwój dziecka. Dlatego powstała zdrowsza alternatywa, która pozwala takim osobom nie rezygnować z „imprezowego” życia. Jednak, aby mieć stuprocentową pewność, że nie dostarczamy sobie oraz dziecku jakichkolwiek procentów, należy uważnie zapoznać się z etykietą wina przed zakupem.

Jaki smakuje ten napój?

Aktualnie dostępne na rynku warianty i marki sprawią, że każdy koneser znajdzie trunek dla siebie. Posiadamy zarówno wina bezalkoholowe czerwone, które są wytrawne, jak i lekkie i słodkie wina różowe, które również nie zawierają w sobie żadnego alkoholu. Kosztując wina bezalkoholowego, musimy jednak mieć na uwadze, że taki trunek może nie być tak wyrazisty w smaku, jak klasyczne gatunki wina. Dzieje się tak dlatego, że alkohol, oprócz zawartych w nim procentów, jest również nośnikiem związków aromatycznych.

Najważniejsze jest zdrowie!

Oczywistą zaletą win bezalkoholowych jest brak etanolu. Alkohol jest związkiem, który w dużych dawkach negatywnie wpływa na organizm. Oczywiście w przypadku win bezalkoholowych nie ma mowy o jakimkolwiek negatywnym działaniu, ponieważ nie posiadają one alkoholu. Dodatkowo dzięki rozwiniętym metodom dealkoholizacji, wina te nadal pozostają źródłem bioaktywnych związków chemicznych i posiadających wszelkie właściwości antyoksydacyjne. Przykładowo w winach czerwonych obecny jest rezweratrol, a w białych – proantocyjanidyny. Regularne spożywanie tych gatunków może zmniejszać ryzyko rozwoju wielu chorób takich jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie. Kolejnym, niewątpliwym walorem win bezalkoholowych jest niska kaloryczność. Warto pamiętać, że to alkohol jest wysokokaloryczny. Jeden gram etanolu to aż siedem kilokalorii. Wartość energetyczna wina 0%, które jest pozbawione tego składnika, jest więc wielokrotnie niższa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium