Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

Wino na spotkaniu biznesowym – o czym musisz pamiętać?

0

Wino na spotkaniu biznesowym – o czym musisz pamiętać?

Spotkanie biznesowe zazwyczaj ma konkretne cele – pozyskanie nowych klientów, wymiana wiedzy branżowej czy wybór firmy, z którą chcemy podjąć współpracę. Warto podczas takiego wydarzenia zadbać o odpowiednią oprawę – sprzyjającą zawieraniu relacji i prowadzeniu negocjacji, których wynik będzie korzystny dla obu stron. Jednym z elementów spotkań biznesowych powinien być zatem trunek – koniecznie dobrany stosownie do okazji i gustu gości.

1. Po pierwsze – bezalkoholowe

Coraz częściej spotkania biznesowe mają luźny charakter, nie oznacza to jednak, że należy traktować je na równi z wydarzeniami o charakterze towarzyskim. Kolacja czy standing party z udziałem potencjalnych kontrahentów ma służyć przede wszystkim wymianie doświadczeń i nawiązywaniu relacji biznesowych, które z czasem powinny przerodzić się w stałą współpracę. Stąd dobrym wyborem na imprezy biznesowe jest wino bezalkoholowe. Brak procentów pozwala zachować trzeźwy umysł, niezbędny przy ocenie oferty i możliwości danego przedsiębiorstwa.

2. Po drugie – pasujące do sytuacji

Wybierając wino, weźmy pod uwagę porę dnia i roku. Nie podawajmy ciężkiego czerwonego wina, jeśli nasze spotkanie biznesowe ma luźny charakter i odbywa się latem na świeżym powietrzu – zdecydujmy się wtedy raczej na lekki trunek o owocowym posmaku. Analogicznie nie serwujmy gościom lekkich win w porze wieczorowej i sytuacji, która wymaga wyrazistej oprawy.

3. Po trzecie – dopasowane do menu

Wino powinno być dopasowane do menu – bez względu na to, czy na naszym spotkaniu biznesowym pojawi się wystawna kolacja, czy też lekkie przekąski. Podstawowa zasad doboru trunku do potrawy mówi, że do mięs czerwonych wybieramy wina czerwone, a do mięs białych – wina białe. Z deserami dobrze komponują się wina różowe, zwłaszcza półsłodkie. Większość smakoszy uważa, że wino powinno dobierać się do dania tak, aby nie zdominowało ono smaku potrawy – stąd nawet do ciężkich potraw poleca się lekkie wino. Ciężkim i bardzo aromatycznym trunkiem warto z kolei delektować się jako samodzielnym smakołykiem.

4. Po czwarte – wysokiej jakości

Pamiętajmy, że spotkanie biznesowe powinno naszemu potencjalnemu klientowi czy kontrahentowi pokazać, że jesteśmy profesjonalistami godnymi zaufania – i to w każdym calu. Stąd ważne, aby wybrać wino wysokiej jakości – o głębokim aromacie i wspaniałym smaku. Dzięki temu osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły poczuć się wyjątkowo, a także zapamiętają nas jako sprawnych organizatorów, serwujących swoim gościom to, co najlepsze. Warto podkreślić, że takie pozytywne wrażenie może przełożyć się na relacje biznesowe – nie tylko pełne zaufania, ale także... przynoszące realne zyski.

A Wy, co sądzicie o serwowaniu wina na spotkaniach biznesowych? Uważacie, że trunki bezalkoholowe są w takich sytuacjach dobrym kompromisem?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium