Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

W jakich kieliszkach pić wino bezalkoholowe

1
W jakich kieliszkach pić wino bezalkoholowe

Sposób podania wina oraz prawidłowe trzymanie kieliszka ma wpływ na jego końcową degustację. Ceremonia picia wina jest bardzo ważna,  zarówno gdy pijemy trunki z wyższej półki, jak i delektujemy się chwilą spędzoną z najbliższymi.

Rodzaj wina, a wybór właściwego kieliszka

Większość z nas może kojarzyć, że wino jest pite głównie z lampek. To prawda. Jednak czy ich kształt ma znaczenie przy jego spożywaniu? Jak wpływa to na aromat  i czy wino bezalkoholowe również wymaga odpowiedniego naczynia?

Wino czerwone

Czerwone wino powinno podawać się w pękatych kieliszkach, które są nieco wyższe i większe niż pozostałe. Dzięki szerszemu naczyniu wino ma większy kontakt z powietrzem, dlatego zyskuje delikatniejszego smaku. Jego aromat wydziela się łagodnie, nie powodując uczucia pieczenia w nosie spowodowanego uwalnianiem się alkoholu etylowego.

Wino białe

W białym winie ważny element stanowi długa i smukła nóżka. W porównaniu do kieliszków do wina czerwonego, białe nie potrzebuje dużego kontaktu z powietrzem. Dlatego przy piciu białego wina używa się mniejszych kieliszków. Przy winach dojrzewających z beczek dębowych, zaleca się używanie nieco szerszych, jednak wciąż nie większych kieliszków, dzięki którym podkreśla się ich lekko kremową strukturę.

Wino różowe

Do picia wina różowego świetnie sprawdzą się kieliszki o węższej czaszy lub w przypadku lekkiego różowego wina, z lekkim zwężeniem w górnej części z rozszerzającymi się na zewnątrz ściankami. Wina różowe służą głównie dla orzeźwienia, więc kieliszki powinny jak najdłużej utrzymywać niską temperaturę.

Wino musujące

Również jak w przypadku wina różowego, wino musujące powinno być podawane w bardzo wąskich, wysokich kieliszkach, aby zachować niską temperaturę i zapobiec szybkiemu ulatnianiu się bąbelków.

Jak prawidłowo trzymać kieliszek do wina?

Szkło powinno być przezroczyste, aby móc zobaczyć i ocenić barwę wina oraz odpowiednio grube, z dość długą nóżką, którą można trzymać w trakcie degustacji, aby nie podgrzewać bezpośrednio trunku, który znajduje się w szkle. Ważne jest aby kieliszki były też o dużej pojemności.

Wino nalewamy do 1/3 całości, aby można było nim zamieszać. Ten rytuał wspomaga w uwolnieniu aromatu, abyśmy mogli delektować się najlepszym smakiem pitego wina.

Kieliszki dla wina bezalkoholowego

Bez względu na to, jaki rodzaj wina pijemy, w tym wino bezalkoholowe, nie powinniśmy pić go w zwykłych szklankach. Przeznaczone do tego kieliszki pozwolą na eleganckie delektowanie się trunkiem i wydobyciem z niego najlepszego aromatu.

Komentarze do wpisu (1)

5 września 2022

czy jest wino bez alkohoowie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium