DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Najlepsze sposoby na kaca po winie 1
Najlepsze sposoby na kaca po winie

Dlaczego po piciu wina mamy kaca

 

Kac jest z medycznego punktu widzenia to zatrucie organizmu zbyt dużą dawką alkoholu. Najczęściej objawia się uciążliwym bólem głowy, wzmożonym pragnieniem, nudnościami, a nawet rozstrojem żołądka. Drażni nas światło, dźwięki, a nawet inni ludzie. Wszystko to jest skutkiem wypicia zbyt dużej ilości wina, brak posiłku i wody w trakcie spożywania alkoholu oraz poziomu zmęczenia organizmu, na przykład po mocno aktywnym dniu. Alkohole o ciemnym kolorze, takie jak czerwone wino posiadają więcej kongenerów (związków chemicznych, które są skutkiem ubocznym procesu fermentacji) wpływają na nasze gorsze samopoczucie następnego dnia i to na nie powinniśmy uważać.

Jak poradzić sobie z kacem

Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z porannymi dolegliwościami. Oto kilka z nich, które mogą pomóc Ci w przetrwaniu tych ciężkich momentów:

  • Jeżeli jesteś w stanie, wstań z samego rana i weź prysznic. Oczyścisz nie tylko ciało, ale i umysł. Pozbędziesz się również zapachu alkoholu uwalniającego się z Twojej skóry.
  • Postaraj się pić jak najwięcej wody. Zaopatrz się w napoje izotoniczne lub jeżeli akurat nie masz takich pod ręką, wypij wodę z miodem, sok owocowy (fruktoza przyśpieszy wydalanie alkoholu) lub kawę, która może pomóc w bólu głowy.
  • Nie nadużywaj leków przeciwbólowych. Mogą one podrażnić Twój nadwyrężony już imprezą żołądek i przynieść nieporządane skutki.
  • Zjedz coś porządnego i odżywczego! Coś tłustego jak rosół, jajecznica, czy zestaw z McDonald'sa dobrze Ci zrobi o ile nie ciągnie Cię na wymioty.
  • W miarę możliwości spróbuj dotlenić się siedząc na balkonie lub tarasie.

W ostateczności napij się niskoprocentowego piwa. Tak zwany "klin" sprawdza się u bardziej doświadczonych w piciu osób, jednak nie jest to sposób zalecany osobom ze słabą głową.

 

Jak uniknąć kaca – mądry polak przed szkodą

Nie mieszaj alkoholi oraz staraj się nie pić na pusty żołądek. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na samopoczucie następnego dnia. Jeżeli masz możliwość – napij się w trakcie spotkania lub imprezy kilku szklanek niegazowanej wody. Unikaj słodkich napojów gazowanych. Jeżeli pijesz drinka na bazie wina, zrezygnuj ze słomki. Powolne sączenie powoduje szybsze wchłanianie się alkoholu. Tak samo staraj się nie trzymać alkoholu w ustach.

 

Jak wiadomo jednym z najlepszych sposobów na brak kaca, jest brak picia, jednak jeżeli bardzo chciałbyś napijć się bez konsekwencji, skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań i skuś się na wina bezalkoholowe. Szeroki wybór smaków i rodzajów z pewnością pomoże Ci zastąpić sobie ulubione klasyczne wino, a na następny dzień będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Komentarze do wpisu (1)

16 lipca 2022

Wspaniałe radzicie. Love you

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium