DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Jak się robi piwo bezalkoholowe? Poznaj sekrety tego trunku 0

Piwo bezalkoholowe cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród kierowców. To napój przeznaczony dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą pić tradycyjnego piwa. Piwo bezalkoholowe w zasadzie nie różni się smakiem i aromatem od swojego alkoholowego odpowiednika. W jaki sposób jest produkowane? Jakie są jego właściwości?

Jak się robi piwo bezalkoholowe?

Jak właściwie powstaje piwo bezalkoholowe? Proces jego produkcji wcale nie różni się mocno od tego, w czasie którego powstaje tradycyjne piwo. Podstawowymi składniami są tutaj drożdże, woda, chmiel oraz ziarna pszenicy lub jęczmienia. Zasadnicza różnica polega na eliminacji alkoholu, który powstaje na skutek fermentacji alkoholowej. 

Obecnie istnieje całkiem sporo metod produkcji piwa bezalkoholowego. Dużą popularnością cieszy się m.in. dealkoholizacja przy pomocy metody próżniowej ekstrakcji. Piwo jest wtedy nieco podgrzewane i nie dochodzi do utraty jego najważniejszych walorów. Alkohol może być także odparowywany, ale tutaj wykorzystywana jest już o wiele wyższa temperatura. 

Kolejnym sposobem na pozbycie się alkoholu z piwa jest przerwanie procesu fermentacji na pewnym jego etapie. Oczywiście następuje jeszcze niezbędna filtracja z drożdży i białka. W przeciwnym wypadku piwo byłoby mętne. 

Czy warto pić piwo bezalkoholowe?

Wiadomo już, jak się robi piwo bezalkoholowe. Niezależnie od zastosowanej metody dealkoholizacji powstaje napój, którego picie nie ma negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Dotyczy to również osób, które zmagają się na co dzień z różnymi schorzeniami zdrowotnymi. 

Wspomnieć należy o tym, że piwo zawiera sporo minerałów, witamin i aminokwasów. W wersji bezalkoholowej dostarcza do organizmu fosfor, potas czy magnez. Stanowi cenne źródło witamin z grupy B i elektrolitów. Należy jednak wybierać dla siebie piwa bezalkoholowe renomowanych marek, które nie zawierają niepotrzebnych składników chemicznych. 

W czym tkwi fenomen piwa bezalkoholowego?

Jak powstaje piwo bezalkoholowe? Jakie są jego właściwości? To już wiadomo, ale w zasadzie, dlaczego jest obecnie tak popularne?

Piwo to napój znany ludziom już od czasów starożytnych. Wynalezione zostało w epoce kamienia. Stanowiło nieodłączny element diety dla starożytnych Egipcjan czy mieszkańców Mezopotamii. Również i dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Zajmuje w tym rankingu trzecie miejsce - po wodzie i herbacie. W dużych ilościach produkowane jest także w Polsce.

Jednak w ostatnich kilku latach zauważyć można pewien trend, który polega na odchodzeniu konsumentów od mocnych alkoholi na rzecz innych trunków. Dotyczy to m.in. piwa. Coraz większą popularnością cieszy się piwo bezalkoholowe. W Polsce w roku 2019 uwarzono aż 1,4 mld litrów piwa tego rodzaju. Rynek ten zresztą stale się rozwija. Trend ten będzie się w kolejnych latach umacniał. Rośnie bowiem świadomość konsumencka. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium