Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

Drinki bezalkoholowe dla ciężarnych i nie tylko - kto powinien ich spróbować?

0

Kobiety w ciąży muszą oczywiście zrezygnować z niezdrowych używek. Mowa w tym przypadku przede wszystkim o papierosach i alkoholu. Jednak nie oznacza to, że trzeba całkowicie zapomnieć o smaku ulubionych koktajli. Alternatywą są bowiem drinki bezalkoholowe dla ciężarnych. 

Popularne drinki bezalkoholowe nie tylko dla ciężarnych

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się różnego rodzaju drinki bezalkoholowe. Wymienić tutaj warto bezalkoholowe mojito, margaritę czy pina coladę. Wyglądają one jak standardowe koktajle alkoholowe, ale nie zawierają procentów. Można pić je bez obaw o każdej porze dnia. Doskonale smakują i ładnie pachną. 

Drinki bezalkoholowe są na ogół bardzo kolorowe. Składają się z wielu produktów - soków owocowych, wody, nektarów itd. Serwuje się je w towarzystwie kostek lodu. Dlatego świetnie gaszą pragnienie. W upalne dni traktować je można jak napoje orzeźwiające. 

Kto powinien spróbować bezalkoholowych drinków?

Drinki bezalkoholowe to napoje o naprawdę wyjątkowym smaku. Nie jest prawdą to, że koktajle bez alkoholu nie smakują tak, jak powinny. W praktyce stanowią one doskonałą alternatywę na różnego rodzaju imprezach dla osób, które nie chcą lub nie mogą spożywać alkoholu. Drinki bezalkoholowe nie są oczywiście zarezerwowane jedynie dla kobiet ciężarnych. Poleca się je także kierowcom, sportowcom czy osobom chorym - zażywającym leki, których nie wolno łączyć z alkoholem. Co ciekawe, drinków bezalkoholowych spróbować mogą także dzieci. Najmłodsi chętnie sięgają w końcu po kolorowe, owocowe napoje. 

Dlaczego warto sięgać po bezalkoholowe drinki?

Drinki bezalkoholowe nie są przeznaczone tylko dla kobiet ciężarnych. Z alkoholu warto zrezygnować już w okresie starań o dziecko. Wpływa on negatywnie na męską płodność i obniża jakość nasienia. Oddziałuje też na organizm kobiety. 

Do spożywania alkoholu nie powinny zbyt szybko wracać młode mamy, które mają problem z utratą nadprogramowych kilogramów. Jest on bowiem wysokokaloryczny. Dodatkowo powoduje obniżenie sprawności fizycznej. Nie jest sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Zresztą często bezalkoholowe drinki dostarczają do organizmu wielu składników mineralnych. 

Jak wygląda rynek bezalkoholowych napojów w Polsce?

W Europie Zachodniej przemysł napojów bezalkoholowych jest mocno rozwinięty. Dużą popularnością cieszą się tam wina, piwa czy drinki bezalkoholowe. W Polsce powoli się to zmienia. 

Przed laty znany był jedynie kolorowy szampan przeznaczony dla dzieci. Jednak nie miał on wiele wspólnego z koktajlami dla osób dorosłych. Potem w sklepach nieśmiało zaczęły pokazywać się bezalkoholowe piwa. Dzisiaj jest ich naprawdę sporo. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się też wina bez alkoholu. Ciekawą propozycją są także drinki bezalkoholowe, które trudno jest odróżnić od standardowych koktajli z alkoholem w składzie. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium