DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Czy podczas treningu można pić alkohol? 0
Czy podczas treningu można pić alkohol?

Bez względu na to, jak często uprawiasz aktywność fizyczną i jesteś zawodowym sportowcem lub okazjonalnym biegaczem, warto abyś zrozumiał jaki wpływ na Twoje wyniki może mieć alkohol. Jego zbyt duże ilości mogą odebrać Ci całą radość z osiągniętych do tej pory wyników i pracy, jaką włożyłeś w ćwiczenia.

Wpływ alkoholu na organizm podczas ćwiczeń

Spożywanie alkoholu przed, lub w trakcie treningu może mocno wpłynąć na wyniki sportowe, szczególnie podczas ćwiczeń. Dzieje się tak między innymi dlatego, że alkohol odwadnia organizm poprzez swoje działanie moczopędne. Jego duża ilość może doprowadzić do odwodnienia. Podczas treningu również pozbywamy się wody w postaci potu, więc to połączenie może nas jeszcze bardziej odwodnić i osłabić.

Alkohol może wpływać też na sposób, w jaki nasz organizm wytwarza energię. Jego rozkład wymaga całego skupienia wątroby - pozostałe jej funkcje stają się drugorzędne. Wiąże się to z produkcją glukozy, której potrzebujemy podczas treningów jako energii. Organizm może być mocno osłabiony, a trening bardzo nieefektywny. Picie alkoholu spowalnia pracę komórek nerwowych, przez co nasza koordynacja, równowaga i dokładność będzie dużo słabsza.

Wykonywanie treningu na kacu również jest mocno nie zalecane. Niemożliwym jest osiągać najlepszych wyników, jeśli odczuwasz jakiekolwiek objawy związane z kacem, takie jak odwodnienie lub ból głowy. Podczas ćwiczeń mięśnie spalają glukozę na energię, co powoduje wytwarzanie się kwasu mlekowego, a jego zbyt duża ilość prowadzi do zmęczenia i skurczów mięśni. Wątroba również będzie intensywniej pracować, aby pozbyć się toksyn, przez co usuwanie kwasu mlekowego z organizmu będzie wolniejsze.

Picie bezpośrednio po wysiłku jest również niewskazane ze względu na szybsze ryzyko odwodnienia.

Alkohol, a skutki zdrowotne

Picie alkoholu może być niekorzystne dla osób, które dbają o linię, ponieważ jest on bardzo bogaty w kalorie. Dodatkowo po kilku drinkach czy piwach wzrasta chęć na spożywanie jedzenia, co może utrudnić osiąganie postępów w diecie. Alkohol może zakłócać zdrowy i potrzebny do regeneracji sen, podczas którego uwalniane są hormony wzrostu konieczne do wzrostu mięśni. Spożywanie regularnie alkoholu może również wpłynąć na zaburzenie prawidłowego rytmu serca oraz spowolnienie gojenia się ran i wolniejszego powrotu do zdrowia po kontuzjach.

Alternatywa dla alkoholu dla sportowców

Dzień przed treningiem czeka Cię ważna impreza, której nie chciałbyś ominąć, a spędzenie jej przy szklance wody może być dla Ciebie niezadowalające? A może chciałbyś się dobrego drinka lub kieliszek wina po męczącym i aktywnym treningowo dniu? Jest na to bardzo dobry sposób, który pozwoli Ci cieszyć się dobrym smakiem i szampańską zabawą ze znajomymi, bez konsekwencji, jakie niesie ze sobą picie alkoholu. Wystarczy wymienić go na wino bezalkoholowe, wódkę bezalkoholową, czy drinki bezalkoholowe dostępne w naszym sklepie. Jeśli regularnie trenujesz i nie chcesz pić alkoholu, jest to świetny sposób, aby poczuć jego smak, bez zmartwień o wpływ na Twoje osiągi i wyniki w sporcie. Możesz również pić “bezalkoholowy alkohol” jako stałą alternatywę, aby dbać o swoje zdrowie każdego dnia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium