DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Wino bezalkoholowe na wigilię 0
Wino bezalkoholowe na wigilię

Dlaczego warto podawać wino bezalkoholowe na wigilii?https://unsplash.com/photos/JOow1_Wsn-k

Wspólne świętowanie jest często kojarzone ze spożywaniem alkoholu, jednak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, ma to nieco inny wydźwięk. Według tradycji w wigilijną wieczerzę nie powinniśmy spożywać żadnego alkoholu, natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt jest to jak najbardziej wskazane. Niestety, bywamy często zmuszeni do przemierzenia wielu kilometrów, ponieważ część rodziny znajduje się w różnych rejonach kraju – a chcielibyśmy odwiedzić wszystkich. Z tego powodu nie możemy zostać na noc i zdecydować się choćby na małego drinka, jadąc tego samego dnia w dalszą trasę. Wówczas takie napoje jak wino bezalkoholowe to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby się napić, a nie może. W przeciwieństwie do wódki, whiskey lub drinków, wino nie jest tak bardzo „agresywne” w odbiorze dla osób, które wolą trzymać się tradycji abstynencji tego dnia.

Ponieważ wino bezalkoholowe posiada takie same właściwości jak klasyczne wino, można spokojnie spożywać je w czasie ciężkiego, tłustego, polskiego posiłku wigilijnego, aby wspomógł nasze trawienie. Tego trunku będą mogli napić się kierowcy, kobiety w ciąży, dziadkowie, którzy mają problemy z cukrem lub nawet osoby, które nie akceptują klasycznego alkoholu w czasie wieczerzy.

Jakie wino podawać na wigilię?

Dobór wina bezalkoholowego nie powinien różnić się od tego klasycznego, które zawiera alkohol. Przy wyborze wina na stół wigilijny lub na spotkanie po kolacji powinniśmy kierować się przede wszystkim rodzajem potraw, jakie pojawią się podczas spożywania posiłku. Najprawdopodobniej będą to dania tłuste i ciężkie, więc najlepiej powinno sprawdzić się bezalkoholowe wino czerwone, które wspomaga trawienie. Dzięki temu nie będziemy czuć się ospali i przepełnieni.

Sprawdź również w jakich kieliszkach podawać wino bezalkoholowe.

Wino bezalkoholowe jako gwiazdkowy prezent

Wino bezalkoholowe jest nie tylko dobrym pomysłem na postawienie go na wigilijnym stole. To również nowoczesny i odpowiedzialny prezent, który możemy podarować komuś pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli w Twojej rodzinie są kobiety w ciąży oraz diabetycy, którzy jeszcze nie mieli okazji skosztować tego typu napojów bezalkoholowych, możesz bardzo pozytywnie ich zaskoczyć. Będzie nie tylko elegancki, ale również może zachęcić do wspólnego świętowania w dobrym towarzystwie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium