DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Sylwester bez alkoholu – czy to możliwe? 0
Sylwester bez alkoholu – czy to możliwe?

Wielkimi krokami nadciąga koniec roku 2020. To szczególny dzień, kiedy możemy podsumować nasze tegoroczne osiągnięcia, zyskane doświadczenia i odświeżyć najpiękniejsze wspomnienia. Gdy wybija północ, z radością otwieramy butelkę szampana, aby przywitać nowy rok. Co w przypadku, kiedy nie możemy lub nie chcemy pić w sylwestrową noc?

Rezygnacja z alkoholu w Sylwestra

Powodów, przez które możemy zdecydować się na odstawienie alkoholu 31 grudnia może być bardzo dużo. Dla alkoholika wychodzącego z nałogu może to być bardzo trudny moment, ponieważ w naszej kulturze celebrowanie od zawsze kojarzyło się ze spożywaniem wysokoprocentowych trunków. Może to być szczególnie trudne, gdy będzie on na początku swojej drogi widząc, jak inni ochoczo piją kolejny kieliszek lub drinka.

Dla osób z problemami zdrowotnymi najprawdopodobniej jest to jeden z wielu dni, podczas których muszą zmagać się z odmawianiem alkoholu, nawet jeżeli bardzo by chcieli. Są również sytuacje awaryjne, w których uczestnik zabawy jest kierowcą, kobietą w ciąży lub ma pod opieką dziecko.

Czy abstynencja w sylwestrową noc to powód do wstydu?

Zdecydowanie nie! Będąc w towarzystwie bliskich osób, które odmawiają alkoholu, a sami będąc pijącymi, nie zmuszajmy ich wielokrotnymi pytaniami zachęcającymi do picia. Uszanujmy ich decyzję i okażmy wsparcie, jeżeli jest to dla nich trudny czas. Bez alkoholu również można świetnie się bawić! Nie kojarzmy jego braku z drętwymi rozmowami o niczym, czy krępującym milczeniem i ponurą atmosferą.

Coraz więcej osób świadomie decyduje się na ograniczenie lub całkowite wykluczenie alkoholu ze swojego życia. Obecne powody do zrezygnowania z alkoholu zostały urozmaicone o nowe poglądy filozoficzne oraz zyskały swój trend w prowadzeniu codziennego życia.

Napoje bezalkoholowe na Sylwestra

Szukasz alternatywy na dobre napoje alkoholowe? Ilość nowych produktów wprowadzanych na rynek wzrasta wraz z zapotrzebowaniem konsumentów, którzy coraz to chętniej sięgają po bezalkoholowe rozwiązania. Kiedyś mogliśmy spotkać piwa bezalkoholowe tylko w nielicznych sklepach, a wybór smaków sprowadzał się zaledwie do 2-3 producentów i smaków. Dziś istnieją osobne półki w supermarketach oraz sklepy internetowe z atrakcyjnymi cenami i bardzo szerokim asortymentem.

Alkohol podczas sylwestra może zostać zastąpiony winem bezalkoholowym - czerwonym, różowym, białym, czy musującym. Dla osób lubiącym drinki sugerujemy liczne bezalkoholowe whisky, cydry w różnych smakach, gotowe drinki bezalkoholowe typu Mohito, Pina Colada, Margarita czy Sex on the beach. Jest wiele smaków, które mogą zrekompensować nam abstynencję w ostatni dzień roku, dając przy tym sporo ulgi i wciąż dobrej zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium