Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

Piwo bezalkoholowe dla sportowców - czy to na pewno dobry pomysł?

0

Wiele osób po intensywnym wysiłku fizycznym marzy tylko o wypiciu zimnego piwa. Jednak jest to napój alkoholowy, który negatywnie wpływać może na sen, regenerację i wydolność organizmu. Rozwiązaniem dla sportowców jest więc piwo bezalkoholowe. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten napój.

Piwo bezalkoholowe dla sportowców - napój izotoniczny?

Niektórzy żartują, że piwo to najlepszy napój dla sportowców. W przypadku piwa bezalkoholowego w zasadzie jest to prawda. Jest to bowiem napój izotoniczny. Ma osmolalność zbliżoną do krwi - szybko się wchłania, podobnie jak standardowe izotoniki. Standardowe piwo alkoholowe jest z kolei napojem hipertonicznym, który wchłania się wolno i powoduje często dyskomfort trawienny. 

Bezalkoholowe piwa dostępne obecnie w sprzedaży wyróżniają się dodatkowo wyjątkowym smakiem. Przed laty rzeczywiście smakowały kiepsko, ale sporo się zmieniło. Dawniej do ich produkcji stosowano ogrzewanie lub filtrację w celu usunięcia alkoholu. To mocno pogarszało smak piwa. Dzisiaj nie trzeba się tym martwić.

Piwa bezalkoholowe dla sportowców to świetny wybór dla tych osób, które mają już dość standardowych napojów izotonicznych. Te bywają dość słodkie. Piwa zazwyczaj mają gorzki smak, a więc stanowić mogą miłą odmianę.

Piwa bezalkoholowe nie tylko dla sportowców

Piwa bezalkoholowe są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na ograniczeniu spożycia kalorii. Piwa tego rodzaju są mniej kaloryczne, bo nie zawierają alkoholu. Jednocześnie pozostają bardzo smaczne. 

Każdy przyzna, że wypicie standardowego piwa podczas lekkiego odwodnienia po wykonanym treningu jest raczej kiepskim pomysłem. Dodatkowo nawet po wypiciu minimalnej dawki alkoholu nie można wsiąść za kierownicę. To stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego piwo bezalkoholowe to świetna alternatywa dla tradycyjnego piwa. W żaden sposób nie wpływa ono na pogorszenie koncentracji. 

Czy piwo bezalkoholowe jest zdrowe?

Na pewno piwo bezalkoholowe dla sportowców jest lepszym wyborem niż standardowe piwo. Nie zawiera alkoholu, a więc substancji, która dla ludzkiego organizmu jest trucizną. Dodatkowo takie piwo nie wpędza w szkodliwy nałóg i nie wywiera szkodliwego wpływu na stan żołądka oraz wątroby. Z drugiej strony wspomaga nawet funkcjonowanie układu moczowego i usprawnia procesy trawienne. 

Piwo bezalkoholowe szybko nawadnia organizm i skutecznie gasi pragnienie. Działa podobnie jak napoje izotoniczne. To produkt, który zapewnia organizmowi znaczne ilości elektrolitów. Wymienić tutaj trzeba magnez, sód i potas, które są usuwane razem z potem podczas intensywnego wysiłku fizycznego. 

Wypicie piwa bezalkoholowego po treningu to bardzo dobry pomysł. W ten sposób do organizmu dostarczyć można cukry proste, które uzupełniają zapasy glikogenu mięśniowego. Piwa pozbawione alkoholu zawierają także polifenole o działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium