DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Napoje bezalkoholowe w restauracjach i nie tylko - dlaczego warto je mieć w swojej ofercie? 0
Napoje bezalkoholowe w restauracjach i nie tylko - dlaczego warto je mieć w swojej ofercie?

Zapotrzebowanie na napoje bezalkoholowe rośnie z każdym rokiem. Oczekujemy, że będzie on dostępny nie tylko na sklepowych półkach, ale w restauracjach, klubach, czy hotelach. Czy jednak właściciele zdają sobie sprawę z potrzeby posiadania takiego asortymentu? 

Moda na piwa i wina bezalkoholowe

 

Do picia piwa bezalkoholowego przyzwyczailiśmy się już od dobrych paru lat. Początkowo niski wybór pozostawiał wiele do życzenia. Wraz z gamą nowych smaków rozpoczęła się mocna rywalizacja między producentami. Do sklepów trafiły bezalkoholowe piwa jasne, pszeniczne, białe, ciemne, typu IPA, czy ALE. Zaczęła liczyć się jakość, przyciągająca etykieta, sposób przekonania klienta. Coraz większa ilość polaków zaczęła wybierać piwa, które smakują niemal identycznie, jak te klasyczne. Zrezygnowanie z alkoholu pozwoliło na swobodne uczestniczenie w różnych imprezach, rozwiało wątpliwości dla podróżujących kierowców, czy pozwoliło na chwilę odetchnienia dla przyszłych mam, rodziców, czy osób z problemami zdrowotnymi. Niektórzy nawet przerzucili się ze względu na niespotykane dotąd połączenia smaków!  

 

O trendzie dotyczącym picia napojów bezalkoholowych możesz przeczytać w naszych innych wpisać. 

 

Z rosnącym zainteresowaniem zwiększały się też wymagania klientów. Skoro istnieją piwa bezalkoholowe, to dlaczego nie możemy spróbować również innych trunków? Tak więc coraz częściej w sklepach internetowych i stacjonarnych zaczęły pojawiać się wódki, likiery, czy whis ky bezalkoholowe. Staliśmy się tak przyzwyczajeni do tego typu produktów, że nie wyobrażamy sobie, aby nie były dostępne tak jak klasyczne napoje alkoholowe. 

Gdzie teraz możemy kupić napoje bezalkoholowe?

Bezalkoholowa alternatywa powinna być dla nas dostępna we wszystkich miejscach, które oferują alkohol. Również wiele cukierni, kawiarni, czy miejsc które mają problem z otrzymaniem koncesji na alkohol (np. ze względu na bliską lokalizację przy obiektach kultu czy placówkach edukacyjnych) mogą posiadać takie napoje bezalkoholowe w swojej ofercie. 

 

Napoje bezalkoholowe typu piwa i wina wygenerowały w ostatnich latach ponad 500 mln sprzedaży. Pokazuje to wielki potencjał na rynku, który zwiastuje wyłącznie same wzrosty zainteresowania w kolejnych latach. Sezonowość występuje w szczególności w okresie wakacyjnym, gdy towarzyszy mu ciepła pogoda. Również w okolicy świąt, sezonów karnawałowych, sprzedaż utrzymuje się na stabilnej pozycji. Dziś konsumenci nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych trunków dzięki ich bezalkoholowym odpowiednikom, które powinni móc dostać w każdym miejscu, jak stacje benzynowe, sklepy osiedlowe, podczas wesel, uroczystości, imprez okolicznościowych, czy innych popularnych eventów.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium