DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

DARMOWA DOSTAWA OD 200ZŁ!

  • facebook
  • instagram
Czy można pić napoje bezalkoholowe w miejscach publicznych? 0

Oczekiwane przez nas wszystkich ciepłe dni są tym momentem, w którym szukamy sposobów na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu. Pomiędzy ładną pogodą, kwitnącymi roślinami oraz możliwością wyrwania się z czterech ścian, chwila relaksu w pobliskim parku lub nad bulwarami jest świetnym pomysłem po długich przymrozkach. Jeśli jednak planujesz połączyć plenerowe wyjście z piciem alkoholu, może to mieć dla ciebie nieprzyjemne konsekwencje.

Konsekwencje picia w miejscu publicznym napojów alkoholowych.

O legalności picia napojów zawierających procenty, informuje nas ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zawiera ona przepisy dotyczące spożywania alkoholu w miejscu publicznym - artykuł 14 ust. 2a szczegółowo objaśnia: 

„Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów”.

Całkowity zakaz obowiązuje takie obiekty jak dworce, środki komunikacji, zakłady pracy, szkoły czy miejsca masowych zgromadzeń - parki oraz place są również objęte prohibicją. Co w takim razie czeka na osobę, która pije % w miejscu publicznym? Spożywanie alkoholu na terenie niedozwolonym jest wykroczeniem, które może skutkować pouczeniem lub mandatem w wysokości do 100zł. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy odpocząć z  chłodnym napojem alkoholowym na świeżym powietrzu. Jeśli jednak daleka ci jest Wyspa Słodowa lub warszawskie bulwary wiślane, a chcesz bezpiecznie poczuć smak piwa w plenerze - mamy dla ciebie idealne rozwiązanie!

Piwo bezalkoholowe w miejscu publicznym.

Napojem alkoholowym prawnie definiujemy produkt zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego, w stężeniu przekraczającym 0,5% objętościowych alkoholu. Piwo bezalkoholowe nie jest de facto napojem alkoholowym, pomimo tego, że może zawierać ono śladowe ilości procentów. Szukając odpowiedniego trunku do ugaszenia pragnienia, najczęściej natrafimy na piwa bezalkoholowe zawierające od 0,0% do maksymalnie 0,5% zawartości alkoholu. Napoje tego rodzaju nie są obejmowane restrykcjami. Wybierając się na spacer w parku lub nad bulwarami, możesz bez zbędnego stresu gasić pragnienie pysznym piwem czy cydrem bezalkoholowym z naszej oferty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium