Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

Kawa bezkofeinowa – alternatywa dla zwykłej kawy

0
Kawa bezkofeinowa – alternatywa dla zwykłej kawy

Wpływ kofeiny na organizm

Spotykamy ją najczęściej w kawie, energetykach, coli, a nawet w herbacie. Kofeina, to substancja chemiczna pozyskiwana głównie z ziaren kawy oraz wielu innych roślin. Ta pochodząca z herbaty jest nazywa teiną, gdy jej źródłem jest guarana – jest guaraniną, natomiast z gdy pochodzi z yerba mate, nazywana jest mateiną. Jest substancją psychoaktywną i stymuluje działania ośrodkowego układu nerwowego. Nakręca metabolizm i zmniejsza uczucie zmęczenia. Dlatego też często sięgamy po kofeinę gdy mamy przed sobą długi i pracowity wieczór, planujemy spory wysiłek fizyczny lub gdy jesteśmy niewyspani i potrzebujemy z rana zastrzyku energii.

Skutki uboczne picia kofeiny

Kofeina ma niewątpliwie sporo pozytywnych właściwości. Usuwa zmęczenie, wyostrza zmysły, zwiększa koncentrację i ogólną wydolność fizyczną organizmu. Co się jednak stanie, gdy ją przedawkujemy lub będziemy spożywać zbyt często? Objawy można dostrzec od razu. Człowiek staje się nadpobudliwy, a jego tętno znacznie przyspiesza. Zatrucie nadmiarem kofeiny może powodować wymioty, drgawki i silne osłabienie. Nie wszyscy jednak powinni spożywać kofeinę ze względu na stan swojego zdrowia.

Kawa bezkofeinowa – dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli zależy nam na smaku kawy, a bez filiżanki cappuccino nie potrafi rozpocząć dnia, rozwiązaniem dla nas jest kawa bezkofeinowa. Jest ona szczególne zalecana osobom cierpiącym na cukrzycę, ponieważ kofeina zwiększa insulino-oporność. Osoby z wysokim ciśnieniem muszą uważać na ilość wypitych kaw oraz energetyków w ciągu dnia, aby móc w pełni kontrolować stan swojego zdrowia. Istnieją również ludzie, których organizm nie toleruje kofeiny i mają na nią swojego rodzaju „alergię”.

Kawa bezkofeinowa zawiera wszystkie zdrowotne substancje znajdujące się w tradycyjnej kawie, a na dodatek nie różni się smakiem. Między innymi dostarcza magnez dla naszego organizmu oraz chroni wątrobę przez szkodliwymi toksynami. Skutkiem picia kawy bezkofeinowej jest brak pobudzenia, dzięki temu może być spożywana przez osoby cierpiące na nadciśnienie i choroby sercowe.  Zawarty w niej kwas chlorogenowy zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Jest ona w pełni bezpieczna dla ludzkiego organizmu i nie wywołuje żadnych niekorzystnych dolegliwości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium