Jeśli chcesz się poradzić lub masz problem z dokonaniem zamówienia, to zadzwoń do nas: 604 990 296 / 793 680 498 albo napisz e-mail: sklep@bezalkohoLOVE.com

5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o winie

0
5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o winie

Gdzie piją najwięcej wina? W Watykanie?

Włochy są jednym z największych producentów wina, prawie 1/5 całego produkowanego wina na świecie pochodzi właśnie z tego kraju. Dane pochodzące z 2016 roku informują, że największymi konsumentami wina były stany Zjednoczone, gdzie rocznie spożywanych było blisko 32 hektolitry wina. Druga w kolejności jest Francja (27 hektolitrów) oraz Włochy (22,5). Do 2014 roku największym konsumentem wina był Watykan! Mieszkańcy wypijali ponad 70 butelek wina rocznie, co dawało około butelkę wina co trzeci dzień. 

Czy winem bezalkoholowym można się upić?

Wino bezalkoholowe wytwarzane jest z prawdziwego wina, gdzie następnie w procesie dealkoholizacji, alkohol może zostać całkowicie usunięty. Nie każda metoda daje 100% gwarancji usunięcia alkoholu, jednak jego ilość jest na tyle niska, że uznawane jest wciąż za trunek bezalkoholowy. Organizm człowieka radzi z takimi ilościami na tyle dobrze, że bardzo trudno osiągnąć stan upojenia pijąc wyłącznie wino bezalkoholowe. Zadziałać może wyłącznie efekt placebo, czyli przekonanie na tle psychologicznym, że jesteśmy pod wpływem alkoholu.

Dlaczego degustatorzy wypluwają wino?


Odpowiedź na to pytanie jest zasadniczo bardzo proste. Podczas degustacji sommelierzy testują nawet kilkadziesiąt rodzajów win. Gdyby mieli spróbować choćby mały kieliszek każdego z nich, z pewnością zaburzyło by to ich zmysły z każdym kolejnym, szczególnie tymi ostatnimi. Wynika więc to wyłącznie z konieczności trzeźwego umysłu.

Największe święto wina na świecie

We Francji co rok obchodzone jest święto wina Beaujolais Nouveau, w każdy trzeci czwartek listopada. Zgodnie z tradycją świętuje się wówczas pierwsze gotowe butelki wina. Degustatorzy z całego świata zjeżdżają się właśnie do tego kraju. Niektórzy twierdzą, że święto stało się z czasem wyłącznie marketingowym zagraniem firm, jednak jest mocno zakorzenione u miłośników wina z całego świata.

Wino nie tylko z owoców

Myślałeś, że wino może być robione wyłącznie z owoców winogron lub samych owoców? Podjęlibyście się spróbowania wina z... węża?! Tak, ten przerażający trunek istnieje i sprzedawany jest w niektórych rejonach Azji. Skorpiony i węże zalewane są winem ryżowym lub innymi alkoholami zbożowymi i pozostają. Z kolei w Chinach produkowane są wina z żywych myszy. Czasami lepiej zostać jednak przy naszym pysznym, klasycznym, europejskim winie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium